Ezekre a helyekre utaztak tavaly karácsonykor a magyarok
Kitört az utazási láz: mutatjuk, hova indulnak újabban a magyarok.
Mi, konzervatív fiatalok a családot tartjuk az egyedüli olyan társadalmi intézménynek, amely a társadalom egészének fenntarthatóságát biztosítja.
„A minap a kormányszóvivővel egy négypontos ifjúságpolitikai keretprogramot jelentettek be. Van, ami már evidencia, de a mentálhigiénés támogatás újnak tűnik. Elsőre azt gondolná az ember, hogy minden rendben, de persze tudjuk, hogy súlyos bajok vannak: párkapcsolati és munkahelyi bizonytalanság, bizalmatlanság. Önök érzékelik mindezt?
Itt egy már létező projekt felkarolásáról van szó. Olyan kipróbált sajátos kezdeményezésről, amit mi a program keretei között felkarolni és kiszélesíteni szeretnénk. Az Ebigel.hu kezelőfelületen a középiskolába beiratkozott 14–18 év közötti fiatalok kizárólag az iskolai szerverteremben, anonim módon regisztrálhatnak, és a választott nicknevükkel bárhonnan el tudják érni a saját kezelőfelületüket. Minden egyes intézményben kiképzünk két olyan 35 év alatti pedagógust, akik ezen keresztül a fiatalok részéről megfogalmazott problémákra releváns, hiteles, de baráti hangnemben tudnak válaszokat megfogalmazni. Az ifjúságkutatások alátámasztják: a fiatalok 80 százaléka szabadidejüknek döntő többségét a virtuális térben töltik el. A felelős döntéshozóknak az a fontos, hogy ezt az időt a gyerek fejlődésére használjuk ki, máskülönben a káros hatások miatt egy életre kicsúszhat az élete a normális mederből. Az a cél, hogy ebben a virtuális térben egy »virtuális barátra« leljen a fiatal, és azokat a problémákat, amelyeket nem mondana el sem a szüleinek, sem a tanárainak, valakivel meg tudja vitatni. A problémáit és azzal kapcsolatos kérdéseit fel tudja tenni az interneten, és a válaszoló idegen valójában egy olyan szakember, aki az ő nyelvén tud megoldásokat kínálni, vagy tanácsokat, hogy hova és kihez fordulhat. Ez a legfőbb üzenete és érdeme ennek a projektnek. Ötven iskolában már működik a program, de a jövőben szeretnénk ezer intézményre kiterjeszteni, így 300-350 ezer fiatalt érhetünk majd el.
Ez így jól hangzik, de azért mégis: évente már csak 35 ezren házasodnak, de 24 ezren válnak el, csökken a többgyermekes családmodell pozitív megítélése, akár még a tudatos gyermektelenségbe is belefuthat egy teljes generáció. Társadalom-lélektanilag elég nagy bajok vannak. Nem a családok épségét kellene helyreállítani?
Ez valós veszély, és ezt nemcsak ifjúságpolitikusok érzékelik, hanem a kormány is érzi a felelősségét ebben a kérdésben. Éppen ezért is kezdeményezte a Fidesz–KDNP parlamenti többsége a családok védelméről szóló törvény elfogadását és ennek átültetését a gyakorlatba, és ezért fontos a családi értékek, a gyermeknevelés elismerése az új alaptörvényben. Nemcsak elvi szinten, de a napi gyakorlatban is megjelenik ez a védelem, például a családi adózás bevezetésével. A kormány minden intézkedésével nyíltan is kiáll a család intézménye mellett. Mi, konzervatív fiatalok a családot mint az egyedüli együttélési formát tartjuk az egyedüli olyan társadalmi intézménynek, amely a társadalom egészének fenntarthatóságát biztosítja.”